Võta ühendust





    Cleveroni tootmishoone

    Kõrgtehnoloogilisi pakiroboteid arendav ja tootev Cleveron AS tegutseb 18 riigis ja on Eesti üks kiiremini kasvavaid tööstusettevõtteid.

     

    Cleveron lõi USA Walmarti „click and collect” lahenduse. Kiire arengu tõttu pidi Cleveron oma tootmishoonet laiendama ning meie otsustasime pakkuda uuenduslikule ettevõttele väga uuendusliku lahenduse.

    • 50 kW soojuspumbal põhinev geotermiline küte
    • Tavaliselt paigutatakse küttekontuur hoone kõrvale või puuritakse horisontaalselt maasse, meie aga paigutasime selle energia salvestamiseks hoone alla.
    • Lahendus aitab vähendada energiasalvestusega seotud kulusid
    • Süsteem vähendab võrgukoormust tipptundidel ja aitab säästa tootmise elektrikulu
    • Võrgu tippkoormus vähenes 30% võrra

    Hoone konstruktsiooni integreerimine soojusenergia salvestamiseks hoone tehnosüsteemidega ja termiliselt aktiivsed hoonesüsteemid (TABS) on osutunud majanduslikult tasuvaks kütmise ja jahutamise lahenduseks.

     

    Tsoonide eraldi tagasivoolutorud võimaldavad saavutada ligikaudu 15–25 kW h/m2·a ehk 20–30% energiasäästu nii kütte kui ka jahutuse korral võrreldes tsoonide ühiste tagasivoolutorudega, mille puhul energiakaod tekivad tagasi voolava vee segunemise tõttu. Samuti avaldab tähelepanuväärset mõju energiatõhususele juhtimisstrateegia.

     

    Süsteemi juhtimine impulsi laiuse modulatsiooni (PWM) teel võimaldab vee ringluspumpade elektrienergiavajadust vähendada enam kui 50% võrreldes nende pideva käitamisega.

    Hoone kütte ja jahutuse energiaallikaks on pinnas ja paigaldatud on 50 kW soojuspump. Tavaliselt paigutatakse geotermiline küttekontuur horisontaalselt hoone kõrvale või puuritakse vertikaalselt pinnasesse.

     

    Meie uuendus selle hoone puhul seisneb selles, et küttekontuur paikneb tootmishoone all, mitte selle kõrval. Kasutame energia salvestamiseks maapinda, seega pole vajadust kallite ja tülikate tööstuslike patareide järele.

     

    Süsteem vähendab elektrivõrgu koormust tipptunnil ja aitab vähendada tootmise elektrienergia kulu. Vajaliku jahutus- ja küttejaama suurus vähenes enam kui 50% võrra tänu õhu jahutamise ja kliimasüsteemide optimeeritud kasutamisele. Võrgu tippkoormus vähenes umbes 30% võrra.

    Referentsid

    + 2
    Vaata
    + 3
    Vaata
    + 1
    Vaata
    Vaata
    Vaata
    + 2
    Vaata
    Vaata
    + 1
    Vaata
    + 2
    Vaata
    + 2
    Vaata
    + 1
    Vaata
    Vaata
    Vaata
    Vaata
    Vaata
    + 1
    Vaata
    Vaata
    + 1
    Vaata
    Vaata
    + 2
    Vaata